27 Şubat 2009 Cuma

Queen...

Geçen gün sevgili arkadaşım James "Bak sana ne izleteceğim!" deyip aşağıdaki videoyu açtı. Bu konseri duymuştum, biliyordum, çok kez hakkında konuşmuştum ama -nedense- bir türlü izleyememiştim. Aslında birazcık araştırma ile ulaşılamayacak kayıt var mı şu günlerde; yok tabii ki!

Queen'i severim; diğer sevdiğim gruplardan farklı severim; yeri bambaşkadır. Freddie Mercury en büyük sebep. Brian May'in Doktoralı (Imperial College London) bir Astrofizikçi olması da ayrıca yakın hissetmemde büyük etkiye sahip.

Freddie Mercury'nin anısına, 10. yılda, bir çok iyi müzisyenin katılımıyla gerçekleştirilen konser, bence gelmiş geçmiş en izlenilesi konserler arasında.

Velhasılıkelam, James'in izlettiği videolar arasında en güzeli -ki James de öyle düşünüyor- Annie Lennox ile David Bowie'nin beraber icra ettiği Under Pressure idi. Ayrıca Annie Lennox da aşık olunası bir performans sergilemiş.

Bu konu da yazacaklarım bitmez. Ben susayım da siz izleyiverin gari.


Queen, David Bowie & Annie Lennox
by manon42

En güzeli "şu üstteki" video dedim ama "şu alttaki"nin de hakkını yememek lazım: George Michael mükemmel söylemiş. Hani neredeyse Freddie'nin yukarıdan "Koçumsun be; neredeyse benden iyi söyleyecektin!" dediğini duyacaktım videonun sonunda:)Böyle ağza bal çalıp kaçmış gibi olmasın. Ahanda bunlar da o konserin torrent linkleri:

İki DVDlik setin torrenti bu, bu iki DVDnin riplenmiş divx halinin torrenti de bu.
Bunda da ikinci DVDnin verileri ve setin booklet&cover'ları(kitapçık ve kapakları) var.

Torrentlerin sağlık durumları hakkında bir bilgim yok; ben de yeni indiriyorum. Kitapçık ve kapakları indirdim; onlar güzel.

Ben DVD olarak indirip kitapçığını ve kapağını da yapıp güzelce, baş köşesine koyacağım kitaplığımın:) Sizi bilmem.

Ekleme: 28 Şubat akşam üzeri DivX formatında olan dosya indi. Gayet de kaliteli.

Hiç yorum yok: